Це перемога! Вони залишаютсья в уряді! Голосів опозиції для вотуму недовіри не вистачило

Палата громад Британії не змогла оголосити вотум недовіри уряду на чолі із прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Голосування відбулося увечері у понеділок, 18 липня.

Як передає видання The Guardian, 349 депутатів підтримали уряд, тоді як 238 проголосували проти. Таким чином уряд Джонсона отримав вотум довіри.

“Цей результат був очікуваним з огляду на те, що якби депутати-консерватори проголосували за те, що вони не довіряють уряду, ймовірно, довелося б призначити дострокові вибори”, – написали журналісти. Більшість місць у палаті (358 із 650) зараз належить консерваторам, лідером яких є Джонсон

Раніше Джонсон заявив, що піде у відставку, щойно Консервативна партія обере нового лідера, проте партія Лейборістів заявила, що хоче провести вотум недовіри уряду. Уряд, зі свого боку, цю спробу заблокував.

Після цього прессекретар Джонсона оголосила, що британський уряд ініціював голосування щодо вотуму довіри до самого себе.

7 липня Борис Джонсон оголосив про рішення піти з посади прем’єра Британії та лідера Консервативної партії. Водночас він заявив, що продовжуватиме виконувати свої обов’язки до призначення наступника.

18 липня після третього туру боротьби за посаду прем’єр-міністра з перегонів вибув голова міжнародного комітету палати Том Тугендхат. У виборах продовжує лідирувати колишній міністр фінансів Ріші Сунак.

За прем’єрське крісло далі битимуться чотири кандидати. Лідером третього туру із результатом 115 голосів став Ріші Сунак. Для інших претендентів результати такі: ексміністр оборони Пенні Мордаунт отримала 82 голоси, міністр закордонних справ Ліз Трас – 71 та ексзаступник міністра у справах жінок Кемі Баденок – 58.

OBOZREVATEL,

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *